Stare drewno zabezpieczone żywicą

Dokładamy wszelkich starań, by oferowane przez nas meble z drewna i metalu cechowały się nie tylko wyjątkowym, niepowtarzalnym designem, ale i ponadprzeciętną wytrzymałością. Dlatego jako producent mebli industrialnych i klasycznych zapewniamy, że wykorzystujemy jedynie starannie wyselekcjonowane materiały – nie tylko unikalne, stare drewno, ale i żywice epoksydowe.

W naszej pracowni używana jest wyłącznie żywica epoksydowa ze względu na jej niepowtarzalne właściwości. Jest to między innymi:

  • wysoka odporność na wilgoć,
  • bardzo dobre właściwości dielektryczne,
  • niski skurcz,
  • wytrzymałość mechaniczna oraz chemiczna,
  • a także dobra przyczepność zarówno do drewna, metalu, jak i wielu innych materiałów.

 

Żywica epoksydowa zapewnia przede wszystkim ochronę drewna przed wpływem wilgoci (zarówno powietrza, jak i rozlanej bezpośrednio na nich cieczy), przed zarysowaniami i innymi uszkodzeniami mechanicznymi, ale nie tylko. To również doskonałe zabezpieczenie przed szkodliwym działaniem środków chemicznych. Często bywają stosowane także jako materiały uszczelniające. Wykorzystywane są nie tylko w przemyśle meblarskim, lotniczym, samochodowym, budowlanym, sportowym czy energetycznym, ale także w gospodarstwach domowych.

Dzięki użyciu żywicy epoksydowej powstają nie tylko wytrzymałe, ale i designerskie meble drewniane. Występuje ona bowiem w kilku wersjach kolorystycznych (używamy specjalnej palety barwników). Możliwe jest również użycie żywicy bezbarwnej, która nie wpływa na kolor mebli i tworzy na ich powierzchni ochronną, przezroczystą warstwę laminatu. W tym przypadku konieczne jest stosowanie dodatkowego utwardzacza. Co ważne – powstała w ten sposób zabezpieczona żywicą i utwardzaczem powierzchnia nie jest szkodliwa dla człowieka i środowiska naturalnego.


Jesteśmy producentem mebli industrialnych, klasycznych i nie tylko, który stawia na sprawdzone i bezpieczne rozwiązania. Dlatego współpracujemy z firmą Connector.pl, która dysponuje niezwykle bogatym asortymentem komponentów do przetwórstwa żywic, w tym epoksydowych.

Pd-P Projekt dizajn-Przestrzeń

Otusz 11B 64-320 Buk (koło Poznania)

+48 509 00 1234  

pdp.gwo@gmail.com